Ερμής Κιβερίου-ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου 3-0 (φωτο&βίντεο)

less than
1 minute
Read so far

Οκτώβριος 16, 2016 - 14:34

O Ερμής Κιβερίου νίκησε τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου 3-0 για το πρωτάθλημα της Α1 Αργολίδας,4η αγωνιστική.
Και δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο γήπεδο είχαν ευκαιρίες για γκολ αλλά έμειναν στο 0-0 στο πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη ο Ερμής καλύτερος πέτυχε τρία γκολ με τον Καραγκούνη στο 48'  το 1-0, ο Μπιτζής το 2-0 στο 73' μετά από σέντρα του Καραγκούνη (διαμαρτυρίες για οφσάιντ του Καραγκούνη) και με τον Γκάτση στο 85' το τελικό 3-0.
Ερμής Κιβερίου (Διαμαντής Γ.): Παπασαράντος, Φλεβάρης, Σάκουλης (81′ Παντέλι),Δήμας (46 Μπιτζής), Λαζάρου, Σελλής, Ζίου,  Σαμαρτζής (71' Καζάς),Γκάτσης, Καραγκούνης, Μαρίνης.
ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου (Τσιρόπουλος Αθ.) : Κομπόσης, Νανάι, Καρανάσιος (89′ Μαρούδης), Λιαγκρής, Σκαντζός ( 30′ Πίκος ), Μπέλμπα, Ταραντίλης (86′ Σιώτος), Μπλάτσος, Βέρρας, Μουσταφά, Μανέτας.
Διαιτητής:     Μαρινόπουλος Παναγιώτης
Α' Βοηθός Διαιτητή:     Λέκκας Χαρ.-Αναστ.
Β' Βοηθός Διαιτητή:     Αποστολόπουλος Διονύσιος
Παρατηρητής Αγώνα:     Καζάς Αθανάσιος.

Στο άλλο παιχνίδι η  'Ενωση Λέρνας νίκησε τον Αριστείωνα μέσα στο Λυγουριό 0-2. Τα γκολ ο Ισούφη στο 61' το 0-1 και ο Χατζησωφρονίου στο 81' το τελικό 0-2.

ArgolidaPortal.gr Ποδόσφαιρο Ερμής Κιβερίου -ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου 3-0,γκολ