Ερμής Κιβερίου-Αργοναύτης 4-0:Τα λάθη πληρώνονται (φωτο&βίντεο)

Νοέμβριος 19, 2016 - 22:47

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

ΧΑΤ ΤΡΙΚ ΤΟΥ ΓΚΑΤΣΗ

Μεγάλη νίκη για τον Ερμή Κιβερίου στο ντέρμπι κορυφής με τον Αργοναύτη που επικράτησε με σκορ 4-0 για το πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας σε ένα γήπεδο γεμάτο από φιλάθλους και από τις δύο ομάδες.
Στο ποδόσφαιρο όμως τα λάθη πληρώνονται και ο Αργοναύτης τα πλήρωσε ακριβά,  στο 20' το 1-0 με τον Γκάτση και στο 21' με τον Καραγκούνη το 2-0  αποδείχθηκαν καθοριστικά για την εξέλιξη του αγώνα , ένα ακόμη γκολ του Γκάτση στο 42' το 3-0 σκορ πρώτου ημιχρόνου.
Στο β΄ημίχρονο ο Αργοναύτης προσπάθησε να απειλήσει τους γηπεδούχους χωρίς αποτέλεσμα και να δεχθεί το τέταρτο γκολ στο 85' πάλι από τον Γκάτση γράφοντας το τελικό 4-0.(φωτογραφίες eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ :ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ - ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ 3-5
    ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ 0-2
    ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ - ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ  1-0