1 minute
Μπάσκετ:Αποτελέσματα-Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΚ
ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ Ο ΟΙΑΞ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ 67-47
Στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ανδρών της ΕΣΚΑΚ που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 7/01/2017 στο κλειστό γυμναστήριο Ναυπλίου, ο Οίαξ νίκησε 67-47 το Ναύπλιο 2010 και μπήκε με το δεξί στο νέο χρόνο.
Στη διάρκεια του αγώνα με απόφαση του Δ.Σ του Συλλόγου , είχε τοποθετηθεί στην είσοδο του γηπέδου φιλανθρωπικός κουμπαράς για το Γηροκομείο Ναυπλίου.
Το φύλλο αγώνα είχε ως εξής:
Τα δεκάλεπτα του Αγώνα: 23-18, 14-11, 15-14, 15-11.
ΟΙΑΞ (Νώντας-Καραντζούλης) : Κυρίος , (3), Αρώνης, Κοσσιώρης (9), Μπιτζής Π. Παπαντωνίου (19), Κατσαλούλης (5), Καρκαλάτος, Μπουρής (4), Μπιτζής Δ. Παζαράς (5), Μπουρτσουκλής (17), Μπαλτζής (5).
ΝΑΥΠΛΙΟ 2010 : (Τζάιδας) : Τσοτσόκος (10), Τσουλφίδης (6), Γεωργούσης (6), Μαρτίνος, Προύντζος (15), Μπόκος , Κοτίνης (3), Κακαβάς, Κομματάς, Μπακρυσιώρης, Κατσαρός (11), Φούσκαρης (3).
Διαιτητές του Αγώνα: Κουτσοδήμος – Σωτηρόπουλος.
ΠΗΓΑΣΟΣ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 72-64
Ήττα του Αργοναύτη στο Άστρος από τον Πήγασο με σκορ 72-64 και βρέθηκε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα,που θα αντιμετωπίσει την επόμενη αγωνιστική στην έδρα του τον πρωτοπόρο Οίαξ.
Τα δεκάλεπτα 19-23, 34-40, 54-53, 72-64
ΠΗΓΑΣΟΣ (Λαμπρόγιαννης):Μαντίκος, Πασολλάρι, Διαμαντόγιαννης, Χασάπης 14(2), Δικαίος 8(1), Αντωνάκης 23(4), Τατούλης 2, Μαυριάς 10(2), Μπουτσικάκης 12(1), Λιλής, Λυτρίβης, Τσουκάτος 3
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Κουλούκης):Δουσεμετζής, Κατσένης 3, Τασούλης 2, Κουγιας, Μιχαλόπουλος Ν.14(3), Φλεβάρης 4, Χατζηαντωνάκης 12(1), Ρούσσος 10, Μιχαλόπουλος Μ.19, Βασιλάκος.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΚΡΑΝΙΔΙ (αναβολή)
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 72-64
ΤΗΡΩΝ - ΑΤΡΕΑΣ (αναβολή)
ΚΟΚΚΩΝΙ- ΠΟΣΕΙΔΩΝ 76-75
ΚΙΑΤΟ - ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ 51-54
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 19
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 18
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 16
ΠΗΓΑΣΟΣ 16
ΤΗΡΩΝ 15
ΝΑΥΠΛΙΟ 15
ΑΡΑΤΟΣ 15
ΠΟΣΕΙΔΩΝ 15
ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ 13
ΚΟΚΚΩΝΙ 13
ΑΤΡΕΑΣ 10
ΚΡΑΝΙΔΙ 9
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11η ΣΤΙΣ 14/1/2017
ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΩΝΑΣ
17:00 ΕΡΜΙΟΝΗΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ Α.Ο. - ΠΗΓΑΣΟΣ Α.Ο.
18:00 Ν.ΚΙΟΥ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Α.Ο. - ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ Α.Ο.
20:00 ΑΡΓΟΥΣ ΑΤΡΕΑΣ Γ.Σ. ΜΥΚΗΝΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟ
18:00 ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ ΠΟΣΕΙΔΩΝ Α.Ο. - ΤΗΡΩΝ ΑΣ.ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΩΝ
19:00 ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ Α.Ο. - ΚΟΚΚΩΝΙΟΥ Α.Ο.
17:00 ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟ 2010 - ΑΡΑΤΟΣ 1893 Α.Ο. ΚΙΑΤΟΥ