Αστέρας-Μαρίτιμο 1-1 (photos)

Αύγουστος 03, 2012 - 01:07

φωτογραφία ICON PRESS -EUROKINISSI

Ένα μοιραίο λάθος του Ουσέρο δεν έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του Αστέρα Τρίπολης να πετύχει την πρώτη του Ευρωπαϊκή νίκη καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος στην Τρίπολη με την Μαρίτιμο 1-1. Μετά από ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με τους πορτογάλους να έχουν την υπεροχή και τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και τον Αστέρα να είναι κυρίαρχος στο δεύτερο, η πρόκριση θα κριθεί στην Πορτογαλία, εκεί που , όπως δήλωσε στη συν'εντεξη τύπου ο Σάκης Τσιώλης, ο Αστέρας θα τα δώσει όλα για την πρόκριση.

Άλλο ένα σημείο που χρήζει αναφοράς είναι η αναγκαστική αλλαγή του Κουρμπέλη, αφού ο νεαρός αμυντικός είχε εξουδετερώσει μέχρι τότε το Φιντέλις, ο οποίος δεν άφησε ανεκμετάλλευτη την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε στο παιχνίδι.

Αστέρας ): Μπαντής, Τσαμπούρης, Κουρμπέλης (68’ Έγκον), Χουανίτο, Πιπίνης, Αλβάρες, Ουσέρο (87’ Μπακασέτας), Ναβάρο, Φραγκουλάκης (46’ Σανκαρέ), Ράγιος, Περόνε.

Μαριτιμο (Πέδρο Μάρτινς): Σαλίν, Μπρίγκελ, Ρομπέρζ, Ζοάο Γκιγέρμε, Ρούμπεν, Μιράντα, Λουίζ, Ντανίλο (87’ Ρόσι), Σάμι, Έλντον (74’ Αντόνιο), Φιντέλις (83’ Αντίλσον).

Θυμηθείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα:

94' Τελευταίο σφύριγμα του Γκλόντγιοβιτς. Αστέρας-Μαρίτιμο 1-1

93' Κίτρινη στο Σαμί

90' 4 τα λεπτά των καθυστερήσεων

87' Αλλαγή για τη Μαρίτιμο. Ο Ρόσι στη θέση του Ντίας

86' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπακασέτας στη θέση του Ουσέρο

84' Αλλαγή για τη Μαρίτιμο. Αντίλσον στη θέση του Φιντέλις

81' Κίτρινη στον Πιπίνη για διαμαρτυρία

78' Κίτρινη στον Ντίας για καθυστέρηση

76' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Έγκον, κεφαλιά του Ναβάρο, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

72' Αλλαγή για τη Μαρίτιμο. Ο Ροντρίγκο Αντόνιο στη θέση του Έλντον.

71' Τραγικό λάθος του Ουσέρο, ο Φιντέλις πήρε τη μπάλα και με πλασέ έκανε το 1-1

67' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Έγκον πήρε τη θέση του Κουρμπέλη, ο οποίος πήρε και κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

66' Νέα ευκαιρία για τη Μαρίτιμο. Άστοχή έξοδος του Μπαντή, ο Φιντέλις έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Χουανίτο έδιωξε σε κόρνερ.

64' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μαρίτιμο. Ο Μπαντής κέρδισε στο τετ-α-τετ το Γκιγιέρμε.

63' Κίτρινη στον Αλβάρες επειδή κλότσησε τη μπάλα μετά το σφύριγμα του διαιτητή

55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Ράγιος, κεφαλιά του Περόνε η μπάλα λίγο άουτ.

47' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο Ράγιος , αφού "χόρεψε" όλη την άμυνα της Μαρίτιμο, με πλασέ μέσα από την περιοχή κάνει το 1-0

46' Με μια αλλαγή ξεκινά ο Αστέρας στο 2ο ημίχρονο. Ο Σανκαρέ πήρε τη θέση του Φραγκουλάκη

43' Καλό σουτ του Ναβάρο, η μπάλα λίγο άουτ

42' Μακρινό σουτ του Ράγιος δεν ανησύχησε το Σαλίν

37' Κίτρινη στο Ζοάο Λουίς για μαρκάρισμα στον Τσαμπούρη

36' Κίτρινη κάρτα στο Φερέιρα για μαρκάρισμα στον Τσαμπούρη.

30' Ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει. Ο Αστέρας έχει κατοχή, αλλά οι βαθιές μπαλιές αποτελούν εύκολη λεία για τους αμυντικούς της Μαρίτιμο.

20' Νέα καλή στιγμή για τη Μαρίτιμο, ο Λουίς έβγαλε παράλληλη μπαλιά και ο Μπαντής μπλόκαρε μπροστά από το Σαμί.

17' Εκτέλεση φάουλ από το Φραγκουλάκη, μπλόκαρε εύκολα ο Σαλίν.

16' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μαρίτιμο. Ο Φιντέλις βγήκε τετ-α-τετ με το Μπαντή, όμως ο Κουρμπέλης με σωτήρια προβολή παραχώρησε κόρνερ.

9' Με πολύ επιθετικές διαθέσεις οι φιλοξενούμενοι, αρκετά αγχωμένος ο Αστέρας. Στο γήπεδο και ο γνωστός Εθνικάρας Γιάννης Μαντζουράνης

7' Σουτ του Φιντέλις, δεν ανησυχεί ο Μπαντής

4' Κλασική ευκαιρία για τη Μαρίτιμο, ο Έλντον από μισό μέτρο έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

1' Η Μαρίτιμο στη σέντρα, αλλά ο Αστέρας πατάει περιοχή με το Ναβάρο να βγάζει παράλληλη μπαλιά, αλλά ο Περόνε δε μπόρεσε να κάνει την προβολή.