Ισόπαλο το ντέρμπι Παναργειακός - 'Ενωση Ερμιονίδας (φωτο&βίντεο)

Ιανουάριος 07, 2018 - 20:43

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Χωρίς νικητή 1-1 το αργολικό ντέρμπι ανάμεσα στον Παναργειακό και την Ένωση Ερμιονίδας.
Δυναμικά ξεκίνησε ο Παναργειακός με ευκαιρίες για να σκοράρει με τους Καμπιώτη ,Καλογεράκη και Μεζίνη.Οι φιλοξενούμενοι όμως προηγήθηκαν με κεφαλιά του  Μακρίδη  στο 34΄  0-1 σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ο Παναργειακός πίεσε και κατάφερε να κερδίσει πέναλτι στο 69' σε ανατροπή του Καμπιώτη από τον τερματοφύλακα Στεφανίδη,το χτύπησε εύστοχα ο Καλύβας και το 1-1.
Την μεγάλη ευκαιρία είχε ο Παναργειακός στο 85' όταν ο Καμπιώτης σε τετατε με τον Στεφανίδη δεν κατάφερε να σκοράρει.

Τον αγώνα παρακολούθησαν ο δήμαρχος ΄Άργους-Μυκηνών Δημήτρης Καμπόσος ,ο πρόεδρος της ΕΠΣ Αργολίδας Βασίλης Σιδέρης, ο πρόεδρος της ΚΕΔΑΜ Πέτρος Διολίτσης και οι δημοτικοί σύμβουλοι Νίκος Δελής και Πέτρος Μαρλαγκούτσος.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Κετικίδης): Μάνος, Παναγιώτου, Καραμπάς, Νώτης, Μεζίνης, Πούτση, Καλογεράκης (71’ Τσαμαγκίζε), Λιακόπουλος, Καμπιώτης, Καλύβας, Παιδάκης (84’ Φασούλης).
ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Στάικος) : Στεφανίδης, Κασαπίδης, Βασιλέρης (89’ Μερτύρης), Τζιέρης, Μπιμπισίδης, Κιοσές, Σταθουλόπουλος, Παλαιοπάνος, Μακρίδης, Τρέσα (76’ Βιρβίλης), Τριμπόνιας (78’ Σαλταπίδας).