Αποτελέσματα - βαθμολογία Γ Εθνική 7ος όμιλος

Φεβρουάριος 08, 2018 - 11:32

Ολοκληρώθηκε η 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας με τον Παναργειακό να γνωρίζει την ήττα μέσα στη Θύελλα Ραφήνας 2-1 και  να παραμένει στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.
 Στο τοπικό ντέρμπι Ερμής Κιβερίου και  Ερμιονίδα  αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 :

Με γκολ του Μακρίδη στο 90 ΄ η Ερμιόνη έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από το γήπεδο του Ερμή Κιβερίου (1-1) .Ο Ερμής είχε προηγηθεί στο 30 ΄ λεπτό με σουτ του Βεζυρτζόγλου από κάθετη πάσα του Μπιτζή .Ο ίδιος παίκτης  έχασε 5  λεπτά αργότερα ευκαιρία να διπλασιάσει τα τερματά του ,αλλά τον πρόλαβαν οι αμυντικοί της φιλοξενούμενης ομάδας.
Η Ερμιόνη είχε μία καλή φάση στο δεύτερο ημίχρονο σε εκτέλεση φάουλ ,που έδιωξε σε κόρνερ ο Παλιγγίνης.Στο 92 λεπτό ο Κουτσοδήμος από το ύψος της μικρής περιοχής,έχασε μεγάλη ευκαιρία να δώσει την νίκη στον Ερμή.
Ο αγώνας στιγματίστηκε από το τραυματισμό του Μάριου Αγγελόπουλου λίγα λεπτά αφού είχε εισέλθει στον αγωνιστικό χώρο.Ο Αγγελόπουλος έγινε αλλαγή στην αλλαγή και μεταφέρθηκε στο νοσκομείο Άργους .Η οικογένεια του Ερμή εύχεται ταχειά ανάρρωση στο παίκτη.

Ερμής Κιβερίου : Παλιγγίνης ,Χουσαλάς,Σελλής,Παππάς,Ζίου,Ρέντι ,Ρέμος,Κουτσοδήμος,Γάλας, Μπιτζής,Βεζυρτζόγλου.Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Αγγέλοπουλος,Φιόρι,Γιάννος,Σάκουλης.  ermiskiveriou.blogspot.gr

Αποτελέσματα 7ος ΄Ομιλος (14η αγωνιστική)
Πανθηραϊκός-Αήττητος Σπάτων 0-0
Θύελλα Ραφήνας-Παναργειακός 2-1
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής-Ταμυναϊκός 2-1
Χαλκίδα-Τρίγλια Ραφήνας 1-1
Ερμής Κιβερίου-Ερμιονίδα 1-1
Ρεπό: Αιολικός