Αργοναύτης - Ναύπλιο 2017 2-4 (φωτο&βίντεο)

Νοέμβριος 06, 2018 - 21:03

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Καλύτερο το Ναύπλιο 2017 στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα κέρδισε δίκαια, στη Ν. Κίο, τον Αργοναύτη με σκορ 4-2, για το πρωτάθλημα της Α1 Αργολίδας..
Τα γκολ: Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 7΄με τον Παπασαράντο το 0-1, ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι στο 19' με τον Ραφαήλ Δριμούρα  1-1, σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη το Ναύπλιο κέρδισε πέναλτι στο 49' το εκτέλεσε εύστοχα ο Παπασαράντος το 1-2  ,στο 57΄ ο Αγγελόπουλος έκανε το 1-3 ,ο Βασίλης Δριμούρας στο 70' το 1-4 , μείωσε στο 75' ο Χαϊμάνης για τον Αργοναύτη σε 2-4.

Μεταξύ τον φιλάθλων που παρακολούθησαν τον αγώνα και ο πρόεδρος της ΕΠΣ Αργολίδας Βασίλης Σιδέρης.

Διαιτητές  Μανούχος Ε., Κάτσουδας Π., Μπούκουρα Μ.

Αργοναύτης  (Π.Κάπλατζης): Κλεισιάρης, Απ.Σταύρου (80’ Παναγής), Γατσάκος, Κασκαφέτος, Ευσταθίου,Βασιλειάδης, Κουριώτης (25'Καστρίτης) , Λυκομήτρος (70’ Κόλλιας),Κλειούφης (60’ Σούλι), Χαϊμάνης, Ρ. Δριμούρας.

Ναύπλιο2017  (Βασ.Γεωργακόπουλος): Κοζιώτης, Διαμαντής Ι, Μπούκουρης, Φίλης (40’ Ατζαμίδης), Σάκουλης, Μίχος, Διαμαντής , Αγγελόπουλος (62’ Φατούρος),Παπασαράντος (70’ Μακαρατζής), Οβτονγκ, Β. Δριμούρας (80’ Πεβερέτος). (φωτογραφίες βίντεο eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

ArgolidaPortal.gr Α1 Αργολίδας, Αργοναύτης - Ναύπλιο 2017 2-4