Διομήδης - Ολυμπιακός 21-25 (φωτο&βίντεο)

Νοέμβριος 10, 2018 - 21:36

φωτογραφία © eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε πιο δυνατά την αναμέτρηση και κατάφερε στο 7ο λεπτό να πάρει προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων (1-5) με τον Λέμος να πετυχαίνει τα τρία από αυτά. Στη συνέχεια, ο Διομήδης με γκολ του Δάσκαλου και του Τσιγαρίδα έφτασε μια ανάσα (6-7) από τους ερυθρολεύκους. Μάλιστα, θα μπορούσε να είχε ισοφαρίσει, όμως ο Χερουβείμ αστόχησε στο πέναλτι (συνολικά 2 χαμένα). Ο Ολυμπιακός απέκτησε και πάλι ένα μικρό προβάδισμα και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 10-13.
Στο δεύτερο μέρος, ο Διομήδης με δύο γρήγορα τέρματα έφτασε και πάλι κοντά στο σκορ, όμως ο Ολυμπιακός δείχνοντας ψυχραιμία κρατούσε σταθερά τη διαφορά στα 2-3 γκολ. Η διαφορά στο σκορ έφτασε ακόμη και στα 5 τέρματα (14-19) στο 46ο λεπτό και στα 6 (16-22) στο 52ο. Το τελικό σκορ βρήκε τον Ολυμπιακό νικητή με 25-21.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χρήστος Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 2, Αρσενασβίλι 3, Παπαντωνόπουλος, Χειβιδόπουλος, Ρουσσόπουλος, Αργυρού 7, Τότος 5, Χαντέλης, Χερουβείμ 1, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος, Μπινιάρης, Τσάτσας, Σμυρνιώτης, Δάσκαλος 3.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Μάνθος, Κρητικός 1, Τζηράς 4, Καραμπουρνιώτης 1, Λέμος 7, Χιμένεθ 3, Στούμπης, Ασβεστάς, Παπαδόπουλος, Κανδύλας 1, Σανίκης 2, Μπούμπαλο 1, Τσιλιμπάρης, Αρσιτς, Αραπακόπουλος 2, Τσίλης 3.

Διαιτητές: Συρεπίσιος- Τόλιος

(ρεπορτάζ απο  το e-handball.gr - φωτογραφίες -βίντεο © eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

ArgolidaPortal.gr Χάντμπολ Διομήδης - Ολυμπιακός 21-25