Χάντμπολ: Στους «8» του Κυπέλλου ο Διομήδης

Δεκέμβριος 02, 2018 - 19:28

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Πρόκριση στους "8" του Κυπέλλου Ελλάδας για τον Διομήδη, που επικράτησε πριν από λίγο με 19-21 του Πανελληνίου στην Κυψέλη.
Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με ένα σημαντικό ξέσπασμα (0-7 σε 17 λεπτά!) οι Λύκοι στο δεύτερο μέρος πήραν διαφορά στο σκορ και εξασφάλισαν τη νίκη.
Στις 13.12.2018 η κλήρωση για τα ζευγάρια των προημιτελικων.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 19-21
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 6-6, 7-8, 10-10, 11-12 (ημχ.), 11-12, 11-16, 13-18, 15-19, 17-20, 19-21
ΠΓΣ (Στραβομύτης): Μαυρομάτης, Μπαρμπαράκης 4, Μπαλάσκας, Πανταζής, Σομπιρακούλ 1, Ζάτσε, Νιντερέγγερ, Νικολαϊδης 4, Ζαφείρης, Χατζηγιάννης 6, Μαγκαρουφάκης, Ξανθόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου 2. Σιατιρλής, Αλικάκος 2.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 2, Τσιγαρίδας 1, Παπαντωνόπουλος, Χειβιδόπουλος, Ρουσσόπουλος 1, Αργυρού 4, Τότος 2, Χαντέλης, Χερουβείμ 5, Σμυρνιώτης, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος, Αναγνωστόπουλος, Τσάτσας 1, Μπλάτσος, Δάσκαλος 5.
Διαιτητές: Τόλιος- Κουτσός, Δίλεπτα: 6-8, Πέναλτι: 3/4-2/2.