Κύπελλο Αργολίδας: Ερμής Κιβερίου - Παναργειακός 1-4 (φωτο&βίντεο)

Ιανουάριος 17, 2019 - 21:11

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αργολίδας, προκρίθηκε ο Παναργειακός μετά τη νίκη 4-1 επί του Ερμή Κιβερίου.

Τα γκολ: Στο 26' το 0-1 με τον Συρεγγέλα, στο 40΄ο Φασουλής το 0-2 σκορ α΄ ημιχρόνου. Στην επανάληψη μείωσε σε 1-2 ο Ερμής με τον Μουζακιώτη,στη συνέχεια οι ΄΄Λύκοι ΄΄ πέτυχαν άλλα δύο γκολ  με τον  πρωτοεμφανιζόμενο Μαρουκάκη, στο 80' με πέναλτι 1-3 και στο 89΄ το τελικό 1-4.

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ (Α. Σαβούρδος): Καλαλάς,Διαμαντής, Ζίου, Γ. Τσιούλος (65’ Αντωνιάδης), Κούγιας, Ισούφη, Μπλάτσος (55’ Νέζος), Ταμπούρης,Γιάννος (60’ Μουζακιώτης), Βαρβουλέτος, Κουτσοδήμος (80’ Τσιώρος).

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γ. Αντωνόπουλος): Φαρμάκης, Παναγιώτου (70’ Καδάς), Παπαϊωάννου, Κυριακόπουλος (60’ Γερόλυμος), Μπούτας (65’ Μπριλάκης), Μαρίνης, Τσιμικλής, Καλύβας, Μουσταφά, Συρεγγέλας, Φασούλης.

(φωτογραφίες eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

ArgolidaPortal.gr Κύπελλο Αργολίδας Ερμής Κιβερίου - Παναργειακός 1-4