Πήρε το πρώτο ντέρμπι ο Διομήδης 25-21 τον Δούκα (φωτογραφίες)

Νοέμβριος 16, 2012 - 21:52

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Το πρώτο ντέρμπι από μια σειρά δύσκολων αγώνων που ακολουθεί πήρε ο Διομήδης κερδίζοντας 25-21 τον Δούκα στο κλειστό της Αγίας Τριάδας,με την  ομάδα του Άργους να κάνει το 5 στα 5 και να βρίσκεται στην  πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Κλειδί της νίκης ήταν η καλή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο οπού ο Διομήδης δέχθηκε μόνο 8 γκολ, στο πρώτο μέρος ο Δούκας ήταν καλύτερος,πήρε διαφορά μέχρι και 4 γκολ ( 8-12 στο 22' ) και πήγε στα αποδυτήρια με ένα γκολ μπροστά,12-13.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Διομήδης βελτίωσε πολύ την άμυνά του και πέρασε μπροστά μέχρι και 6 γκολ, δέχθηκε μόλις 8 γκολ και πήρε την νίκη 25-21

Τα δεκάλεπτα: 5-5, 8-9, 12-13 (ημίχρονο) 17-16, 21-17, 25-21

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Τσούλος, Ζαραβίνας 4, Χαντέλης, Μεγαλοοικονόμου 1, Κρεμαστιώτης, Πασιάς, Μούγιτς, Νούνγκοβιτς, Μαραγκός, Βαρδάκης, Σαμαράς 7, Κοντούλης, Δεληγιάννης 3, Μαστορογιάννης 4, Καραιβάνοφ 4, Τάσκοβιτς 2.

ΔΟΥΚΑΣ (Γιώργος Κρανάκης): Μουντζουρίδης 5, Γεωργίου, Τόμπρος 6, Τζηράς 4, Γκέρτσος 2, Στούμπης 1, Νικολαϊδης 2, Αργυράκης, Γεωργιάδης, Στούμπης, Κλεώπας, Μισαηλίδης 1, Μαγκαφουράκης, Ντούνης, Κοτελίδας, Ακάλεστος.

Διαιτητές: Τσάκωνας- Χασκής, δίλεπτα: 2-3, πέναλτι: 0/1-1/1