Με δύο γκολ του Μπιτζή η Κορωνίδα στην επόμενη φάση του Κυπέλλου 3-1 τον Αργοναύτη (φωτο&βίντεο)

Νοέμβριος 30, 2019 - 16:18

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αργολίδας προκρίθηκε η Κορωνίδα Κοιλάδας καθώς επικράτησε στη Ν. Κίο επί του Αργοναύτη με σκορ  3-1, σ΄ έναν αγώνα που είχε επεισοδιακή κατάληξη λίγα λεπτά πριν λήξη η παράταση. Δείτε ΕΔΩ

Ο Αργοναύτης προηγήθηκε στο 19'  με γκολ του Αϊβαλιώτη  1-0  μετά από πάσα του Χαϊμάνη.Οι φιλοξενουμένοι ισοφάρισαν 1-1 με τον Μπάζο στο 35', σκορ κανονικού αγώνα.

Στην παράταση η Κορωνίδα πέτυχε δύο γκολ με τον Παναγιώτη Μπιτζή στο 94'  το 1-2 και στο 107΄ το τελικό 1-3.

Στο 109' τάκλιν του Χαϊμάνη πάνω στον τερματοφύλακα Αλευρά είχε αποτέλεσμα να δεί δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή Ευάγγελο Μανούχο.

Στο 110΄ φάουλ πάνω στον Μπάζο , ο Λιαγκρής  πήγε τρέχοντας στον πάγκο της Κοιλάδας και ακολούθησε σύρραξη (είδε κόκκινη κάρτα) και είχαμε διακοπή του αγώνα.

Διαιτητής ο Ευάγγελος Μανούχος με βοηθούς τον Γιάννη Αργύρη και Παναγιώτη Καπετάνιο.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΝΕΑ ΚΙΟΥ (Παναγιώτης Καπλατζης): Πνευματικός, Ασπιώτης (106' Κουριώτης), Γατσάκος, Μπόμπος, Ευσταθίου, Λιαγκρής, Σιακερλής (63′ Σίτι), Παπαϊωάννου,Χαϊμάνης, Αϊβαλιώτης, Δριμούρας (93′ Π. Καπλατζής).

ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ (Αθανάσιος Τσιρόπουλος): Αλευράς, Παπασταύρου, Τζιέρης (107′ Παύλου), Σελλής, Γιαννακόπουλος, Μέγας (70′ Κ. Μπάζος), Παπαϊωάννου, Σαμαράς, Στ.Μπάζος (110′ Δεστές), Μπιτζής, Καμπιώτης (75′ Ελένης). (φωτογραφίες © eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

ArgolidaPortal.gr Κύπελλο Αργολίδας Αργοναύτης - Κορωνίδα Κοιλάδας 1-3 παρ.

ArgolidaPortal.gr Επεισόδια στον αγώνα Κυπέλλου Αργοναύτης - Κορωνίδα Κοιλάδας 1-3