ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ-ΠΑΟΚ 1-3

Φεβρουάριος 18, 2013 - 22:36

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Αναγνωριστικό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο στο κακό αγωνιστικό χώρο της Ν.Κίου λόγω  βροχής. Οι γηπεδούχοι μπήκαν μέσα να παλέψουν τον αγώνα και δεν τα παράτησαν ούτε όταν έχαναν με 0-2 στο 50΄. Το πλεονέκτημα που είχαν στο ένας εναντίον ενός οι παίχτες του ΠΑΟΚ, όπως ο Μουζακιώτης,ο Κόλλιας, ο Μπιτζής, ο Κωτσιόπουλος και στην συνέχεια ο Μπεξής έκανε τους αμυντικούς της Κίου να έχουν συνεχή προβλήματα. Έτσι αν ολοκλήρωναν της φάσεις καλύτερα οι παίχτες του ΠΑΟΚ  το σκορ θα ήταν υψηλότερο. Το πρόβλημα στο κέντρο μετά της αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο έγινε μεγαλύτερο γεγονός που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι και κέρδισαν γήπεδο και κατάφεραν να κάνουν κάποιες ευκαιρίες στα 25΄τελευταία λεπτά του αγώνα.
40΄ ευκαιρία με τον Μουζακιώτη έβγαλε ο Κλεισιάρης πήρε την μπάλα ο Μπιτζής αλλά καθυστέρησε και πρόλαβαν έδιωξαν οι αμυντικοί
44΄μακρινό σουτ του Μπιτζή άστοχο.
45΄σέντρα απο αριστερά του Μουζακιώτη δεν βρήκε καλά την μπάλα ο Μπούρης, πήρε ο Κόλλιας την έφερε στο αριστερό και με κεραυνό έστειλε την μπάλα στο απέναντι παραθυράκι του Κλεισάρη.γκολ γκολ γκολ γκολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ που λένε στη Βραζιλία.
51΄δυνατό χτύπημα φάουλ του Μουζακιώτη στην καρδιά της άμυνας πετάχτηκε ο Μπιτζής και με κεφαλία έκανέ το 0-2.
60΄φαουλ του Μουζακιώτη από 40 μέτρα αλλά  Ρονάλτο δεν μπόρεσε να πιάσει σταθερά ο Κλεισάρης μπήκε στη φάση ο Κόλλιας σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα
64΄ωραία στην περιοχή ο Καλογεράκης έδωσε στο Βόγλη το σουτ απελπιστικά άουτ
66΄σεντρα του Διαμαντή άφησε την μπάλα ο Μπιτζής ήρθε ο Μπούρης αλλά και πάλι δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι καλό
70΄σέντρα του Δριμούρα στο κεφάλι του Κουριώτη η μπάλα πανω από το δοκάρι
74΄κάθετη μπαλιά του Δριμούρα στον Καλογεράκη που γύρισε το σώμα του  μέσα στην περιοχή πλασέ άουτ
80΄σέντρα του Κωνσταντέλου  πρόλαβε ο Χατζηξενοφών σουτ του Δριμούρα απέκρουσαν οι αμυντικοί
85΄πίεσε τους κεντρικούς αμυντικούς ο Μπιτζής πήρε την μπάλα δυνατό σουτ άουτ
86΄  ατομική ενέργεια του Μπεξή πέρασε 4 αντιπάλους από αριστερά πρόλαβε και την έξοδο του Κλεισάρη και έδωσε ένα εύκολο γκολ στον Μπιτζή προ κενής εστίας 0-3
88΄κτυπημά φάουλ του Κωνσταντέλου πήδηξαν δύο αμυντικοί με έναν παίχτη της Κίου η μπάλα πήρε κατεύθυνση προς τα δίχτυα  διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 1-3. 80΄σέντρα του Κωνσταντέλου  πρόλαβε ο Χατζηξενοφών σουτ του Δριμούρα απέκρουσαν οι αμυντικοί
88΄κτυπημά φάουλ του Κωνσταντέλου πήδηξαν δύο αμυντικοί με έναν παίχτη της Κίου η μπάλα πήρε κατεύθυνση προς τα δίχτυα  διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 1-3.