Έχασε ο Παναργειακός στο φιλικό με τον Αστέρα Τρίπολης

Αύγουστος 20, 2013 - 15:32

Σε φιλική αναμέτρηση που έδωσε το απόγευμα της Δευτέρας στο γήπεδο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» ο Αστέρας κέρδισε με 3-0 τον Παναργειακό χάρη στα τέρματα που σημείωσε ο Τσίμο Ναβάρο με κοντινά πλασέ στο 9’ και στο 15’ ενώ το τρίτο γκολ σημείωσε με πλασέ ο Χουάνμα στο 22ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα τέρματα, αλλά στάθηκε άτυχος, καθώς είχε τρία δοκάρια, εκ των οποίων τα δύο με τον Μπακασέτα (53’ και 70’) και το άλλο με τον Πιπίνη στο 69ο λεπτό.

Η καλύτερη φάση από τον Παναργειακό ήταν στο 66ο λεπτό, όταν κεφαλιά του Ισούφι απέκρουσε εντυπωσιακά ο Μπαντής.

Διαιτητής: Πάσχος

Αστέρας Τρίπολης: Ερνάντεζ (46’ Μπαντής), Κοντοές, Πιπίνης, Καστριτσέας, Σέττι, Μουνάφο, Βελισσάρης, Ναβάρο (63’ Γογωνάς), Καράσκο, Μπακασέτας, Χουάνμα.

Παναργειακός: Κομπόσης, Καστρίτης, Φλώρος, Ταμπάκης, Φίλης, Λουμπαρδέας, Παπαϊωάννου, Τριμπόνιας, Καπλατζής, Καραγκούνης, Αγγελόπουλος, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Ισούφι, Μπόμπος, Νώτης, Μένιος, Κουτσοδήμος, Μακρίδης, Μπιτζής, Χατζησωφρονίου, Καλιαμούτος.