Πρωταθλητές από κούνια

Μάρτιος 27, 2012 - 14:46

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Οι επιτυχίες στο χαντ-μπολ του Άργους δεν σταματούν μόνο στον Διομήδη αλλά και στις μικρές ηλικίες.Η ομάδα χαντ-μπολ του 1ου Λυκείου Άργους κατέκτησε το πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα με αθλητές βέβαια που προέρχονται από την εφηβική και παιδική ομάδα του Διομήδη.
Οι τελικοί αγώνες έγιναν στην πόλη του Κιλκίς και στον μεγάλο τελικό το Λύκειο του Άργους κέρδισε 29-26 το Κολέγιο Θεσσαλονίκης το όπιο ήταν το μεγάλο φαβορί για τον τίτλο.
Την τρίτη θέση πήρε το Λύκειο των σχολών Δούκα.
Το 1ο Λύκειο Άργους αγωνίστηκε με τους.
Χειβιδοπουλο,Σαμαριτς,Σκουφη,Χαντελη,Καππος Α. Βυρλος,Φασουλής,Πασιας,Σπετζος,Κρεμαστιωτης,Σιατερλης,Σταματόπουλος,Σωτηροπουλος,Καππος Β.
Την ομάδα συνόδευσε η καθηγήτρια φυσικής αγωγής Μαρία Δημητριαδου ενώ στον τελικό ήταν μαζί τους ο προπονητής τους Δημήτρης Δημητρουλιας.
Οι πρωταθλητές δέχτηκαν τα συγχαρητήρια του Δημάρχου Άργους –Μυκηνών Δημήτρη Καμπόσου ο οποίος βέβαια πριν ένα χρόνο ήταν ο Λυκειάρχης τους,ενώ τιμής ενεκεν ήταν στην εξέδρα των επισήμων στην παρέλαση της 25ης Μαρτίου.(ρεπορτάζ Κώστας Τασσόπουλος-φωτογραφίες Βασίλης Παπαδόπουλος)