Βόλει: 3η νίκη για τα κορίτσια του ΓΣΑ

Δεκέμβριος 18, 2015 - 14:35

Με νίκη του”ΓΣΑ Volley Γυναικών” έναντι του “ΑΣΠ Απόλλων” έληξε  η 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι γυναίκες του ΓΣΑ “κατατρόπωσαν” θα μπορούσαμε να πούμε τις αντιπάλους τους, καθώς παρότι η φιλοξενούμενη ομάδα είναι απο τις καλύτερες του ομίλου, έχασε με 3-1 στα σετ. Το σκορ διαμορφώθηκε με το ΓΣΑ να έχει αρκετή διαφορά (υπερ του) απο τον “ΑΣΠ Απόλλων” στη βαθμολογία των σετ, όπως θα δείτε παρακάτω. Η ομάδα του “ΓΣΑ Volley Γυναικών” κάνει όπως φαίνεται σταθερά βήματα προς την κορυφή ακολουθώντας το δικό της πλάνο ανεξάρτητα με την δύναμη του αντιπάλου. Σε αυτό το σημείο πρέπει να τονίσουμε πως το χθεσινό παιχνίδι αποτέλεσε την πρώτη ήττα του “ΑΣΠ Απόλλων” ο οποίος έως χθες βρισκόταν στην κορυφή της βαθμολογίας…

Καλή συνέχεια στο ΓΣΑ Γυναικών με την επόμενη αγωνιστική να εκτυλίσσεται στην Τρίπολη όπου θα αντιμετωπίσει τον ΣΕΦ ΑΡΚΑΔΙΚΟ στις 20/12/2015 & ώρα 20:00.

Συνθεση ΓΣΑ (Έφη Ψυχογιού): ΜΠΙΣΚΟΥ, ΧΡΥΣΟΒΕΡΓΗ (Λ), ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ, ΜΑΥΡΑ, ΜΠΛΑΤΣΟΥ, ΧΙΟΝΗ, ΚΟΤΙΤΣΑ, ΚΑΛΗ, ΓΡΙΒΑ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΜΑΣΤΟΡΑΚΗ (Λ) , ΚΟΥΓΙΑ, ΡΟΥΣΣΟΥ

σετ 1ο 25-13, 2ο 25-27, 3ο 25-21, 4ο 25-19.