Το ταξίδι συνεχίζεται... Αστέρας Τρίπολης-Ίντερ Μπακού 1-1 (4-2 πέναλτυ)

1 minute
Read so far

Ιούλιος 26, 2012 - 23:10

φωτογραφία ICON PRESS -EUROKINISSI

1-1 η κανονική διάρκεια και παράταση... 4-2 στα πέναλτυ! 4-2 με τον Περόνε να σκάβει την μπάλα αλλά Πίρλο/Πανένκα! Τρελά πανηγύρια στο γήπεδο!

Δίκαιη η νίκη του Αστέρα καθώς ήταν καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Μια κακή στιγμή στην άμυνα του Αστέρα, έδωσε ελπίδες στην Ίντερ Μπακού αλλά ο Αστέρας ήταν πιο ψύχραιμος στα πέναλτυ.

68' Ο Αστέρας Τρίπολης ανοίγει το σκορ με τον Χίμο Ναβάρο... με σουτ κεραυνοβόλησε τον αντίπαλο γκολκίπερ κάνοντας το 1-0. Ισοφάρισε στο 88' η Ίντερ Μπακού.

Οι αρχικές ενδεκάδες;

Αστέρας: Μπαντής, Τσαμπούρης, Πιπίνης, Μπαρτολίνι, Χουανίτο, Ουσέρο, Ράγιος, Φορμίκα, Ναβάρο, Περόνε, Αλβάρες

Ίντερ Μπακού: Λομάγια, Γεοργιέφσκι, Λέβιν, Αμπντουλάγιε, Καντελάκι, Αντάμια, Ζλατίνοφ, Ντασντεμίροφ, Χατζίγιεφ, Σουτς, Μπαρμέτλερ

* Στο γήπεδο βρίσκονται η διοίκηση της Ίντερ Μπακού αλλά και περίπου 10 φίλαθλοι της ομάδας από το Αζερμπαϊτζάν, οι οποίοι είναι ιδιαίτερα εκδηλωτικοί

* Ήδη οι πρώτοι φίλαθλοι βρίσκονται στη θέση τους, με την προσέλευση να συνεχίζεται υπό αφόρητη ζέστη.

1' Ξεκίνημα του παιχνιδιού με τον Αστέρα Τρίπολης στη σέντρα

7' Μεγάλη ευκαιρία για την Ιντερ Μπακου όταν ο Σουτς βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά σούταρε αουτ

10' Διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Κορνερ του Ραγιος, κεφαλιά ο Χουανιτο. Στη συνέχεια νέα κεφαλιά του Μπαρτολινι. Απέκρουσε ο Αμπντουλαγιε στη γραμμή

18' Κίτρινη κάρτα στο Χατζιγιεφ για διαμαρτυρία

30' Μισή ώρα αγώνα με το ρυθμό να έχει πέσει

Ημίχρονο με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα Η Ίντερ ανέβασε λίγο το ρυθμό της στο τέλος του ημιχρόνου πιέζοντας για το γκολ αλλά η πολύ καλή τακτική στην άμυνα του Αστέρα δεν της επέτρεψε κάτι παραπάνω από κάποια άστοχα σουτ εκτός περιοχής

50' Παιχνίδι κέντρου και από τις 2 ομάδες με την Ίντερ να προσπαθεί να φτάσει στη περιοχή του Αστέρα με μεγάλες μπαλιές ενώ η ομάδα της Τρίπολης επιδιώκει τις αντεπιθέσεις

53' Κίτρινη στο Ναβαρο για θέατρο

56' Σουτ του Ουσερο, εκπληκτική απόκρουση του Λομαγια

57' Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Μπακασέτας στη θέση του Φορμικα

60' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κουρμπέλης στη θέση του Μπαρτολινι και για την Ίντερ ο Γκενοφ στη θέση του Ανταμια

76' Ο Γιαλούσης αντικαθιστά τον τραυματία Πιπίνη.

82' Το φάουλ του Ουσέρο περνάει απευθείας άουτ.

85' Ο Μπακασέτας από καλή θέση θα στείλει την μπάλα άουτ.

Δυστυχώς στο 88' ο Αστέρας ισοφαρίζεται με κεφαλιά του Σούτζ που σηκώνεται ανενόχλητος στο κέντρο της άμυνας των Αρκάδων και κάνει το 1-1.

93' Λήξη αγώνα..

πάμε παράταση

98' Πολύ καλή κίνηση από τον Περόνε που προσπάθησε με τεχνικό τρόπο να στείλει την μπάλα στο... παραθυράκι της αντίπαλης εστίας με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.

105' Ο Μπακασέτας έβγαλε την μπάλα για τον Περόνε που δεν πρόλαβε να την... τσιμπήσει για να σκοράρει.

Λήξη στο Α' μέρος της παράτασης.

107' Το σουτ του Γκένοφ ήταν καλό και βγήκε λίγο άουτ.

108' Ο Ράγιος μπήκε πολύ ωραία στην αντίπαλη περιοχή με τον αντίπαλο γκολκίπερ να του λέει... όχι και μετά ο Ντασντεμίροφ να διώχνει μακριά την μπάλα. Μεγάλη ευκαιρία...

Λήξη και του Β' μέρους.

Πάμε σε πέναλτι για να κριθεί το ποιός θα περάσει στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ.