Μία ακόμα εντός έδρας νίκη για τον Αστέρα

Read so far

Φεβρουάριος 05, 2012 - 22:30

φωτογραφία :INTIME SPORTS // EUROKINISSI

Αστέρας- Τρίπολης- Δόξα Δράμας 1-0

Μία ακόμα νίκη εντός έδρας για τον Αστέρα Τρίπολης. Διατήρησε την παράδοση που τον θέλει να κερδίζει στην έδρα του στο φετινό πρωτάθλημα!

Έτσι μετά και την εκτός έδρας νίκη του επί του Ατρομήτου, στη σημερινή 20η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος κέρδισε την ουραγό Δόξα Δράμας και "πήρε πίσω το αίμα του" για την εκτός έδρας ήττα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης o Περόνε. Ο Αστέρας έφτασε τους 25 βαθμούς. Ο Σάκης Τσιώλης στις πρώτες του δηλώσεις έκανε λόγο για αναγκαστικές αλλαγές αλλά και για άγχος και νευρικότητα που οφειλόταν στη μεγάλη βαθμολογική σημασία που είχε ο αγώνας κάτι που οδήγησε και σε λάθη. Ενώ ο προπονητής της Δόξας κ. Κατσαβάκης άφησε αιχμές για σφυρίγματα υπέρ του Αστέρα.

Φάσεις και το γκολ του αγώνα:

2' Απευθείας εκτέλεση φάουλ Ράγιος, άουτ

14' Κεφαλιά του  Μπρέσκα, ο Σέρεμετ μπλοκάρει

23' ευκαιρία Δόξα - Παπαδόπουλος απέναντι στον  Χακόμπο, ο Πιπίνης προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ

26'  φάουλ του Τσαμπούρη, δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σέρεμετ άουτ

42'  μακτινό σουτ Ουέλινγκτον, μπλοκάρει ο Χακόμπο

51'  ο Περόνε πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Σέρεμετ μπλοκάρει

53' μετά από προσπάθεια του Παπαδόπουλου, ο Αραβίδης σουτάρει άουτ

54' ΓΚΟΛ 1-0 Περόνε - ο Αλβάρεζ βρίσκει τον Περόνε μπαίνει μόνος, ο Βέρτζος δεν μπορεί να κάνει τίποτα, ο Αργεντινός με πλασέ  στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

55'  από λάθος της άμυνας του Αστέρα, η μπάλα φτάνει στον Ουέλινγκτον που την στέλνει ψηλά άουτ από κοντά

60'  ο Μπρέσκα μπαίνει μόνος, καθυστερεί και χάνει ευκαιρία

67'  σουτ ο Σοϊλέδης, μπλοκάρει ο Χακόμπο

78'  ο Χούλι δυνατό σουτ, ο Σέρεμετ σώζει με τα πόδια

87' κεφαλιά Περόνε άουτ

90' σουτ Σικαλιάς μπλοκάρει ο Χακόμπο

92'    ο Χούλι μπαίνει μόνος από δεξιά, δεν σουτάρει γυρίζε ιστον Περόνε, ο Σικαλιάς και πετάει σε κόρνερ

Αστέρας Τρίπολης (Σ. Τσιώλης): Χακόμπο, Τσαμπούρης, Αλβάρεζ, Κουρμπέλης (73’ Λαδάκης), Πιπίνης, Ουσέρο, Μπρέσκα, Φορμίκα, Ράγιος, Σολάκης (57’ Χούλι), Μπακασέτας (46’ Περόνε).

Δόξα Δράμας (Μ. Κατσαβάκης): Σέρεμετ, Σικαλιάς, Γελαδάρης, Βέρτζος (69’ Κυβελίδης), Τριποτσέρης, Αραβίδης, Σοϊλέδης (74’ Ρούτσης), Παπαδόπουλος, Λίμα, Ουέλιγκτον, Βάντερσον (82’ Καπέλ).