Γ Εθνική: Ένωση Λέρνας - Παναρκαδικός 3-0 (φωτο&βίντεο)

Ιανουάριος 20, 2019 - 22:05

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Νίκη για την Ένωση Λέρνας με σκορ 3-0 επί του Παναρκαδικού στο παιχνίδι για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Τα γκολ:  ο Μούγιος το 1-0 στο 20' και ο Τριανταφύλλου στο 24' με πέναλτι, σκορ ημιχρόνου.  Στο δεύτερο μέρος ο Παναρκαδικός προσπάθησε να αντιδράσει αφήνοντας χώρους στην  Ένωση Λέρνας με τους γηπεδούχους να το εκμεταλλεύονται και στο 76ο λεπτό με τον Αϊβαλιώτη να πετυχαίνουν και τρίτο τέρμα για το τελικό 3-0.

Ένωση Λέρνας (Λ.Κούρος): Κατσαούνης, Λέρμας, Καϊάφας, Κάπλαντζης, Σελλής, Τσουρδίνης, Κρεμύδας (Αντωνόπουλος), Μούγιος, Μπιτζής (Μπακατσέλος), Τριανταφύλλου (Γιαντόμ), Αϊβαλιώτης.

Παναρκαδικός (Α .Μαυρέας) : Καλογερόπουλος, Καναβέτας (Μπινιώρης), Δ. Λυμπερόπουλος (Γεωργόπουλος), Στρέμπας, Κατιάγκα, Κασάπης, Μουλιάτος, Σβίγγος, Τσιώλης (Βίγκνιεβιτς), Ν. Λυμπερόπουλος, Καρβάλιο. (φωτογραφίες eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

ArgolidaPortal.gr Γ Εθνική Ένωση Λέρνας - Παναρκαδικός 3-0, γκολ και δηλώσεις προπονητών