Πεντάρα ο ΠΑΟΚ στον Αργοναύτη (φωτογραφίες)

Νοέμβριος 11, 2012 - 11:48

γκολ το 1-0 στο 5' φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Εξαιρετική εμφάνιση του ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου μπροστά στο κοινό του.Ξεμπούκωσε βάζοντας πέντε (5) γκολ στον Αργοναύτη Ν.Κίου που είχε τραγική αμυντική λειτουργία.Με γρήγορες επιθέσεις εκπληκτικούς συνδυασμούς και έναν Παναγιώτη Μπιτζή σε εξαιρετική φόρμα,δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα της Κίου να διεκδικήσει κάτι καλύτερο αφού στο 14' το σκορ ήταν 2-0 με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο! Η ομάδα του ΠΑΟΚ μπήκε με τον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο όπου και σημείωσε ακόμα τρία(3) τέρματα!

5'   στην πρώτη φάση σέντρα του Αν.Μπλάτσου από δεξιά άφησε έξυπνα ο Μουζακιώτης και ο επερχόμενος Παναγής άνοιξε το σκορ για την αμάδα του 1-0.

δυο λεπτά αργότερα ο Μπιτζής έκλεψε την μπάλα άλλα τελευταία στιγμή τον πρόλαβε ο Κλεισιάρης.

11'   απευθείας γαουλ στη συμβολή των δοκών του Καλαλά που στη συνέχεια της φάσης απέκρουσε σε κόρνερ το πλασέ του Κουριώτη

14'   έκλεψε τη μπάλα ο Μπιτζής πέρασε οποιον βρήκε μπροστά του και με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0.

25'  σε κόρνερ της ομάδας της Κίου απέκρουσε ο Καλαλάς
  30'  απευθείας κτύπημα φάουλ του Καπλατζή αουτ.
  40'  ο Κωτσιόπουλος κάθετη πάσα στο Μπιτζή το πλασέ του εξω

43'  ωραία σέντρα του Μουζακιώτη απο αριστερά κεφαλιά υπο πίεση ο Μπιτζής λίγο άουτ.

47'  απευθείας κτύπημα φάουλ του Ευστρατιάδη απο αριστερά σε ασταθή απόκρουση ο Κλεισιάρης κόρνερ

50'  ατομική ενέργεια απο δεξιά του Αν.Μπλάτσου παράλληλη πάσα στον επερχόμενο Κωτσιόπουλο το πλασέ του τελευταίου αουτ

53'  όμορφο σουτ του Σιγάλα απέκρουσε ο Καλαλάς

60'  κλέψιμο της μπάλας απο τον Μουζακιώτη δίνει πάσα στο Μπιτζή το πλασέ του πάνω απο τα δοκάρια

61'  σέντρα του Ευστρατιάδη από αριστερά κεφαλιά του Μπιτζή 3-0

63'  σύγχυση στην άμυνα του ΠΑΟΚ η μπάλα πάει στον Κυριαζή το πλάσε του οποίου πέρασε απελπιστικά άουτ

65'  επέλαση του Αν.Μπλάτσου από δεξιά όπου πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με όμορφη προσποίηση στον τερματοφύλακα που ξεσήκωσε την κερκίδα πλάσαρε άουτ

70'  κόρνερ ο Μουζακιώτης στο πρώτο δοκάρι όπου ο νεοεισελθέν Μπούρης κάνει το 4-0

72'  η κάθετη πάσα του Μπιτζή στον Μουζακιώτη και με πλασέ διαμορφώνει το 5-0

86'  σέντρα του Μουζακιώτη η κεφαλιά του Οικονόμου πέρασε άουτ

87'  ατομική ενέργεια του Σιγάλα και πάσα στον Κυριαζή το πλασέ του στο κάθετο δοκάρι του Καλαλά

(ρεπορτάζ Γιώργος Μπιτζής hlouane -φωτογραφίες eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)