Α΄ Αργολίδας: Ο Παναργειακός νίκησε 4-0 τον Αστέρα Δρεπανιακό (φωτο)

Οκτώβριος 31, 2020 - 22:58

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Το ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής ,για τον 1ο όμιλο της Α΄ Αργολίδας, έγινε στο Δρέπανο ανάμεσα στον πρωτοπόρο Αστέρα Δρεπανιακό και τον δεύτερο Παναργειακό.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και στο 7 λεπτό βρήκαν δίχτυα με το γκολ του Ρέμου Μαρίνη όπου και ήταν το σκορ ημιχρόνου (0-1).

Ο Δρεπανιακός κέρδισε πέναλτι στο 47΄ το οποίο εκτέλεσε ο Κώστας Σαρρής όμως η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και έφυγε εκτός εστίας.

Οι γηπεδούχοι επηρεασμένοι από το χαμένο πέναλτι έδωσαν χώρους στον Παναργειακό όπου στο 60' με τον Γιάννη Παιδάκη σημείωσε το 0-2 και στο 62΄ με τον Odwong Boris άνοιξε κι άλλο την διαφορά των τερμάτων 0-3. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε 5'  πριν τη λήξη του αγώνα ο Γρηγόρης Θεοδοσιάδης. Με αυτή την νίκη οι ''Λύκοι'' βρέθηκαν στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Διαιτητής:     Δρούζας Χρήστος
Α' Βοηθός Διαιτητή: Βεργέτης Δημήτριος
Β' Βοηθός Διαιτητή: Λυκομήτρος Ευάγγελος