Φιλική ήττα του Παναργειακού από Παναρκαδικό

Σεπτέμβριος 14, 2021 - 16:42

Σε φιλικό αγώνα, που έγινε μια εβδομάδα πριν την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 Αργολίδας, ο Παναργειακός με πολλές & σημαντικές ελλείψεις έχασε  4-3  από την ομάδα του Παναρκαδικού στη Τρίπολη.

Τα γκολ του Παναρκαδικού, χατ τρικ ο Αμαρίλντο Καμπεράι και με τον Λαμσελάρι το 4-0 σκορ α΄ ημιχρόνου.

Τα γκολ του Παναργειακού μπήκαν στο β΄ ημίχρονο, ο Μαρίνης με απευθείας χτύπημα  φάουλ στο 55' , ο Θεοδοσιάδης στο 70' με σουτ και ο Καραργύρης στο 80'  με σουτ. Στο 13'  λεπτό έχασε πέναλτι  με τον Μαρίνη & στο 88' ευκαιρία  με τον Παπασπύρου για να ισοφαρίσει.

Παναργειακός: Κομπόσης , Διαμαντής, Καλιατσης , Καλογερόπουλος  ,Φλεβάρης  Χριστός  ,Παπασπύρου  ,Βρόσγος  ,Τζιάς  Θεοδοσιάδης  ,Μαρίνης  , Καραγύρης. Στον  πάγκο ήταν  Φλεβάρης  Βαγγέλης  ,Κυριακόπουλος  ,Κοζιωτης  ,Καρατζούλης.

Δεν έπαιξαν Boris, Φλεβάρης Βασίλης, Σελλής ,Φλώρος , Μπούρης , Μπιτίνης, Μανδύλης ,Καραμάνος , Μπλάτσος, Κυριακόπουλος Σάκης, Παιδάκης.