Α1 Αργολίδας: Ο Ερμής Κιβερίου νίκησε την Λυρκεία 3-1 (φωτο&βίντεο)

less than
1 minute
Read so far

Σεπτέμβριος 19, 2021 - 00:36

Επιτυχημένο ξεκίνημα για την ομάδα του Ερμή Κιβερίου, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 Αργολίδας, αφού νίκησε εκτός έδρας τον Λυγκεύς Λυρκείας με σκορ 3-1.

Ο Ερμής άνοιξε το σκορ στο 30΄, δυνατό σουτ του Σιώρου ο τερματοφύλακας της Λυρκείας Παναγόπουλος απέκρουσε και στην επαναφορά ο Κουτσούκος  έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα 0-1, σκορ α΄ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Λυρκεία θα ισοφαρίσει 1-1 με πέναλτι στο 53΄ που χτύπησε ο Μουζακιώτης.

Στο 60' δοκάρι για τον Ερμή σε φάουλ του Ισούφι , και στο 69΄ο ίδιος παίκτης θα κάνει το 1-2 με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή .

Στο 75'  η Λυρκεία θα μείνει με 10 παίκτες δεύτερη κίτρινη για τον Παπαγεωργόπουλο και αποβολή.

Στο 80΄κέρδισε πέναλτι ο Ερμής το εκτέλεσε ο Καρκαλάτος και απέκρουσε εκπληκτικά ο Παναγόπουλος.

Στο 90΄ ο Χρήστος Μποζιονέλος έκανε το τελικό 1-3 μέσα σε εξαλλους πανηγυρισμούς των παικτών του Ερμή Κιβερίου.

Διαιτητές Καπετάνιος Εμ. Π., Βεργέτης Δ., Λυκομήτρος Ε.

ArgolidaPortal.gr Α1 Αργολίδας Λυγκεύς Λυρκείας - Ερμής Κιβερίου 1-3