Α1 Αργολίδας: Συνεχίζει τις νίκες ο Τροιζηνιακός 4-1 τον Κεραυνό Ιρίων (φωτο&βίντεο)

Οκτώβριος 11, 2021 - 23:36

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της πήρε η ομάδα του Τροιζηνιακού , επικρατώντας εκτός έδρας  με 4-1 του Κεραυνού Ιρίων και βρίσκεται στη κορυφή της βαθμολογίας στον Α΄ όμιλο της Α1 Αργολίδας.
Τα γκολ:
Στο 16' ο Μικρός με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Στο 32' ήρθε η σειρά του Κατσέλι, πάλι με κεφαλιά να κάνει το 0-2. Στο 34' έξοχος συνδυασμός των Χατζόπουλου - Σούχλα, έφερε τη μπάλα στον Βασιλέρη, τη σέντρα του οποίου αξιοποίησε με δυνατη κεφαλιά σε κίνηση ο Χατζόπουλος, κάνοντας το 0-3, σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Κεραυνός μείωσε στο 66'  1-3 με τον Ρεβίθη, και στο 89'  ο Χατζόπουλος πέτυχε το τέταρτο γκολ του Τροιζηνιακού 1-4.

Να αναφερθεί η πρώτη συμμετοχή του Μικρού Νικολάου γεννηθείς τον 06/2007. Ίσως είναι ο πιο νέος ποδοσφαιριστής που παίρνει συμμετοχή με την ανδρική ομάδα.

Τροιζηνιακός: Τσιλιβής, Μπατζάβαλης (88' Μικρός Ν.), Βασιλέρης, Καλύβας, Δελαπόρτας, Κορδαλής (62' Δρούγκας), Σούχλας (84' Βλάχος Α.), Σταματέλος, Χατζόπουλος, Μικρός Γ., Κατσέλη.

Διαιτητής: Δρούζας Χ., Α' Βοηθός Διαιτητή: Καπετάνιος Αθ., Β' Βοηθός Διαιτητή: Δαγρέ Μ.

ArgolidaPortal.gr Α1 Αργολίδας: Κεραυνός Ιρίων - Τροιζηνιακός 1-4