Ήττα για τα κορίτσια του Φείδωνα από τον Εργοτέλη (φωτο&βίντεο)

1 minute
Read so far

Νοέμβριος 03, 2021 - 11:29

φωτογραφία Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Τα κορίτσια του Φείδωνα Άργους γνώρισαν την ήττα ,στο ΔΑΚ Λέρνας την Κυριακή, με σκορ 3-0 από τον Εργοτέλη, για την 4η Αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ Εθνικής Γυναικών.

Καλύτερες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι παίκτριες του Εργοτέλη. Μεγάλη φάση για τον Εργοτέλη  στο 20’ με το κόρνερ της Σιδηρά να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 39’ η Σιδηρά  πετυχαίνει το 0-1 με απευθείας κτύπημα φάουλ, σκορ  α' ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι παίκτριες του Εργοτέλη συνέχισαν να πιέζουν για δεύτερο γκολ, κάτι που έγινε στο 59’ με την Δρακωνάκη να σημειώνει το 0-2 με σουτ μέσα από την περιοχή.  Στο 63’ η Κωνσταντοπούλου με ατομική προσπάθεια και σουτ ανέβασε το σκορ στο 3-0 που ήταν και το τελικό σκορ, καθώς στο 91’ το σουτ της Δρακογιαννάκη σταμάτησε στο δοκάρι.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σπήλιος και επόπτες οι Θεοδωρόπουλος και Μπουρτζοβίτης.

ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ: Κομνά-Παναγιωτοπούλου (69’ Μούγιου), Βαλκάνη, Πουλεμέ, Καββαθά, Βλάχου, Μούγιου, Πάστρα, Μπακασέτα, Γαλάνη (74’ Παραλυκούδη), Τριανταφύλλου, Δημητρίου (57’ Αναστασοπούλου).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Γρηγοριάδου, Κωνσταντοπούλου, Δρακωνάκη, Δρακογιαννάκη, Φανουράκη, Ραπάνη (82’ Ρέιγκ-Παπαδάκη), Ξέρα, Σιδηρά, Τούνα (89 Λάρου Μελίνα), Γουνάκη (69’ Σαριδάκη), Κιουτάχαλη.