Tο Σάββατο στην Αγία Τριάδα σηκώνει την κούπα ο Διομήδης

Μάιος 31, 2013 - 15:14

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Στον δεύτερο τελικό των πλει-οφς ο Διομήδης δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα η ΑΕΚ τον κέρδισε σχετικά εύκολα 24-19 ισοφάρισε σε 1-1 την  σειρά των αγώνων και τώρα ο τίτλος θα κριθεί το Σάββατο στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι.

Το Σάββατο στις 5μ.μ. στο κλειστό της Αγίας Τριάδας θα γίνει ο τελικός των τελικών και οι ΛΥΚΟΙ με την  συμπαράσταση των φιλάθλων τους θα πάρουν την νίκη και θα κατακτήσουν το δεύτερο συνεχόμενο πρωτάθλημα.

Στον αγώνα που υστέρα από πολύ παρασκήνιο έγινε τελικά στο γήπεδο της Κυψέλης και μέσα σε ένα εχθρικό κλίμα ο Διομήδης δεν έπιασε την απόδοση που μπορούσε,οι κιτρινόμαυροι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν 4-0 με το ημίχρονο να τελειώνει με 6 γκολ διαφορά 15-9,στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Άργους,προσπάθησε μείωσε την διαφορά έως τα δυο γκολ στο 48,20-18,μέχρι εκεί όμως.

Τα δεκάλεπτα 5-3 10-8 15-9 (ημίχρονο) 17-10 21-17 24-19