Πρωταθλητής Αργολίδας ο Παναργειακός 3-0 τον Πανασιναϊκό - Χατ τρικ του De Souza (φωτο-βίντεο)

Time to read
less than
1 minute
Read so far

Μάρτιος 21, 2022 - 10:17

φωτογραφία Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Ο Παναργειακός νίκησε τον Πανασιναϊκό με σκορ 3-0  και στέφθηκε  τυπικά πρωταθλητής Αργολίδας δύο αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση των πλέι οφ.  Στο σημερινό παιχνίδι η διαφορά ήταν μεγάλη, αφού ο Παναργειακός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού από το πρώτο λεπτό, χωρίς να κινδυνεύσει σε κανένα σημείο η εστία του Σούρσου, που ήταν θεατής σε όλο το παιχνίδι.

Η ομάδα του Δημήτρη Μπατάκου κατάφερε και προηγήθηκε με σουτ του De Souza στο πρώτο ημίχρονο (0-1) και αύξησε το δείκτη του σκορ με άλλα δύο προσωπικά γκολ στο 63ο και 66ο λεπτό.

Την ερχόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός αγωνίζεται εντός έδρας με αντίπαλο την ομάδα της Τροιζήνας (27/3, 15:30).

Είναι ο προτελευταίος αγώνας των πλέι οφ, ο οποίος δεν έχει πλέον βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού απομένουν δυο αγώνες και η Τροιζήνα βρίσκεται εννέα βαθμούς διαφορά από τον Παναργειακό.

Την Τρίτη 22 Μαρτίου στις 12:00 στο ξενοδοχείο Crowne Plaza Athens City  θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση για να καθοριστεί η σειρά των  αγώνων που θα δώσει το εισιτήριο ανόδου στην Γ εθνική.

Θα διεξαχθούν στο συνολο έξι αγώνες, τρεις εντός και τρεις εκτός και θα υπάρξει και ένα ρεπό.

Ο Παναργειακός θα αντιμετωπίσει τους πρωταθλητές των ΕΠΣ Ευρυτανίας, ΕΠΣ Βοιωτίας, ΕΠΣ Εύβοιας, ΕΠΣ Κορινθίας, ΕΠΣ Φθιώτιδας, και τον δευτεραθλητή της ΕΠΣ Πειραιά. Στη Γ' Εθνική προβιβάζονται οι τρεις πρώτες ομάδες.

Βίντεο φάσεις, το χατ -τρικ του De Souza και πανηγυρικά  Πανασιναϊκός - Παναργειακός 0-3 https://youtu.be/ubIOwkmmNn8

(φωτογραφίες Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

ArgolidaPortal.gr Ποδόσφαιρο Α1 Αργολίδας πλέιοφ: Πανασιναϊκός - Παναργειακός 0-3