Ο Παναργειακός νίκησε τον Τενεάτη 2-1 και βλέπει Γ Εθνική (φωτο&βίντεο)

Μάιος 29, 2022 - 21:48

φωτογραφία Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Επική ανατροπή στο 99ο λεπτό για τον Παναργειακό που βρέθηκε να χάνει στο 88ο λεπτό από τον Τενεάτη και μαζί έχανε πιθανότητα και την άνοδο στην Γ εθνική. Με δύο γκολ στο 92ο λεπτό με ασύλληπτο σουτ του Ζίου έκανε το 1-1 και επτά λεπτά αργότερα με τον De Souza ολοκλήρωσε την ανατροπή που του δίνει αρκετές πιθανότητες να είναι μέσα στις τρεις ομάδες που θα προβιβαστούν στην Γ εθνική κατηγορία.

Το μόνο σίγουρο για τον Παναργειακό είναι ότι σε περίπτωση μη ήττας την ερχόμενη κυριακή στην Χαλκίδα η ομάδα ανεβαίνει στην Γ εθνική.

Το σημερινό παιχνίδι ήταν επιθετικός μονόλογος του Παναργειακού από το πρώτο λεπτό, χωρίς τις μεγάλες φάσεις, πλην του πρώτου λεπτού που ο Αϊβαλιώτης δεν πλάσαρε από πολύ κοντά. Ο Τενεάτης ήταν κλεισμένος πίσω σε όλο το παιχνίδι και προσπαθούσε με αντιπιθέσεις να δημιουργήσει προβλήματα. Τα κατάφερε στο 88ο λεπτό με πλασέ του Ποτήρη.

Εκεί που όλοι νόμιζαν ότι όλα τελειώσαν, ήρθε το γκολ του Ζίου από τα 35 μέτρα να κάνει το 1-1 και ολοκληρώθηκε η ανατροπή με τον De Souza στο 99ο λεπτό με σουτ ,ύστερα από σέντρα του Μπλάτσου. Ήταν ένα παιχνίδι που οι 700 περίπου φίλαθλοι που το παρακολούθησαν ένιωσαν έντονες συγκινήσεις.

3. ΤΕΝΕΑΤΗΣ ΑΘΙΚΙΩΝ - ΑΝΤΙΚΥΡΑΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΣ Α.Ο   Κυριακή 05/06/22
(φωτογραφίες Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

ArgolidaPortal.gr Τα γκολ και πανηγυρικά Παναργειακός -Τενεάτης 2-1, μπαράζ για άνοδο Γ Εθνική