Μπάσκετ Α1 ΕΣΚΑΚ: Ο Τήρωνας κέρδισε το ντέρμπι με τον Αργοναύτη 70-68 (φωτο-βίντεο)

Δεκέμβριος 20, 2022 - 21:23

φωτογραφία Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

'Ενας ωραίος αγώνας διεξήχθει στο κλειστό γήπεδο των Αγίων Θεοδώρων το Σάββατο 17/12 μεταξύ των δυο πρωτοπόρων, Τήρων Αγίων Θεοδώρων και Αργοναύτη Νέας Κίου.

Οι φιλοξενούμενοι αν και ξεκίνησαν καλύτερα , κατά την διάρκεια του αγώνα δυσκολεύονταν να βρουν τους διάδρομους με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να ισορροπήσουν το παιχνίδι και να κρατήσουν μια διαφορά ασφαλείας μέχρι και τα τελευταία λεπτά.

Οι φιλοξενούμενοι επιχείρησαν να κλέψουν την νίκη με ένα buzzer beater, όμως η καλή άμυνα του Τήρωνα και η μπάλα δεν τους έκανε το χατίρι και με την λήξη του αγώνα ο πίνακας παρέμεινε στο τελικό 70-68.

Διαιτητές Π. Κουτσοδήμος - Δ. Μπαβέλας

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 10ης αγωνιστικής Α1 ΕΣΚΑΚ Ανδρών (Αργολιδοκορινθίας), 17 Δεκεμβρίου 2022:

Κρανίδι Α.Ο      10
Ενημέρωση: Έχει αφαιρεθεί ένας (1) βαθμός από το Σωματείο Τήρων ΑΣ Αγ.Θεοδώρων, λόγω ποινής από την αγωνιστική περίοδο 2021-2022, που συμμετείχε στην Γ΄Εθνική Κατηγορία Ανδρών.