Μπάσκετ Α1 ΕΣΚΑΚ: ο Αργοναύτης νίκησε 71-61 το Ξυλόκαστρο (φωτο-βίντεο)

1 minute
Read so far

Φεβρουάριος 17, 2023 - 21:40

φωτογραφία Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Ο Αργοναύτης Ν.Κίου νίκησε την αξιόμαχη ομάδα του Ξυλοκάστρου με σκορ 71-61, για την 16η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΚ.

1.Μπουτσικάκης  15(4)

2.Κατσένης 11(1)

3.Πουλιόγλου 11(2)

4.Μιχόπουλος 9(3)

Διαιτητές: Σταματόπουλος - Κατσαρός.

Λίγο πριν το τζάμπολ του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του σεισμού που έπληξε Τουρκία και Συρία.

Αργοναύτης Νέας Κίου B.C:  Ντεμπούτο για τον Παναγιώτη Πούλο ,ένα παιδί ερχόμενο από τις Ακαδημίες του σωματείου μας που με πολύ σκληρή δουλειά με τον προπονητή Νάσο Μιχαλόπουλο κατάφερε και έκανε σήμερα την πρώτη του εμφάνιση με το ανδρικό τμήμα της ομάδας μας!
Ευχαριστούμε τον παίκτη του Ξυλοκάστρου Vlassis Kakridis που με την συμβολή του ο Παναγιώτης Πούλος βρέθηκε στις βολές και σκόραρε για πρώτη φορά στο αντρικό τμήμα !
Καλή αρχή Παναγιώτη!
Έρχονται και αλλά αστέρια...

Συνεχίζουμε ακάθεκτοι την πορεία μας με σπασμένα τα φρένα και όπου βγεί!

Ευχαριστούμε για μια ακόμα φορά τους φιλάθλους μας για την υποστήριξη τους.

Θέλουμε να συγχαρούμε το αντίπαλο σωματείο για την αγωνιστική του διάθεση καθώς και για το ήθος που το διακρίνει. Καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα!

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 16ης αγωνιστικής Α1 ΕΣΚΑΚ Ανδρών (Αργολιδοκορινθίας), 11 Φεβρουαρίου 2023:

Κρανίδι Α.Ο.      17
Ενημέρωση: Έχει αφαιρεθεί ένας (1) βαθμός από το Σωματείο Τήρων ΑΣ Αγ.Θεοδώρων, λόγω ποινής από την αγωνιστική περίοδο 2021-2022, που συμμετείχε στην Γ΄Εθνική Κατηγορία Ανδρών.