Γ Εθνική: ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου νίκησε 4-0 τον ΑΠΣ Πάτραι

1 minute
Read so far

Φεβρουάριος 28, 2023 - 20:48

φωτογραφία αρχείου Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου: Ένα εύκολο απόγευμα όπως εξελίχθηκε  το παιχνίδι ειδικά στο Β’ ημίχρονο είχε σήμερα η ομάδα μας επικρατώντας επί του Α.Π.Σ Πάτραι με 4-0 για την 16η αγωνιστική του 4ου ομιλου της Γ’ Εθνικης κατηγορίας.

Μετά από ένα φλύαρο πρώτο ημίχρονο που όμως μπορούσε να είχε πετύχει κάποιο γκολ,στο δεύτερο η ομάδα μας έπιασε πολύ καλη απόδοση και επιβλήθηκε άνετα επι τού αντιπάλου της χωρίς καν να απειληθεί η εστία μας.

Οι φάσεις των γκολ…

Στο 52’ μετα από φάουλ του Πάρη Κάπλατζη η μπάλα  χτύπησε στον Παναγιώτη Τριμπόνια ο οποίος βρισκόταν στο ύψος της μικρής περιοχής,και στην επαναφορά της ο Ιωσήφ Λαθούρης με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0

Στο 61’ μετά από σλάλομ του Πάρη Κάπλατζη από αριστερά ο οποίος πέρασε δυο αμυντικούς με ωραίο πλασέ έγραψε το 2-0

Στο 77’ προσωπική ενέργεια του Λαθούρη απο δεξιά  μπήκε στην περιοχή σύγκλινε προς την εστία και με ωραιο πλασέ από πολύ πλάγια σημάδεψε την απέναντι γωνία της εστίας και έγραψε το 3-0

Το τελευταίο γκολ για την ομάδα μας επιτεύχθει στο 85’ λεπτό του ματς μετά από καλοχτυπημένο κόρνερ του Πάρη Κάπλατζη στο πίσω δοκάρι, εκεί πετάχτηκε ο Παναγιώτης Μπιτζής και με καρφωτή κεφαλια έγραψε το τελικό 4-0.

Πολύ καλή η διαιτησία των Τραϊφορου, Πετρίδη, Σηπάκη (Συνδ. Πειραιώς).