1 minute
Read so far

Νοέμβριος 06, 2013 - 21:53

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Ο ΓΣ ΑΡΓΟΥΣ κέρδισε εκτός έδρας την ομάδα της Μεγαλόπολης (ΛΥΚΑΙΑ) με σκορ 3-0 (25-09,25-22,27-25) και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου γυναικών στο βόλεϊ.
    Παρά τη κούραση από το ματς του Σαββάτου για το πρωτάθλημα Νεανίδων (που του έδωσε τη 1η θέση στο όμιλο) και αφού οι 11 από τις 12 της αποστολής για το κύπελλο ήταν και στο ματς για το πρωτάθλημα Νεανίδων,κατάφερε να περάσει χωρίς απώλεια σετ στην επόμενη φάση του κυπέλλου Γυναικών,απέναντι σε μια ομάδα που έπαιζε στη έδρα της και ήθελε πολύ τη νίκη.
    Το 1ο σετ ήταν παράσταση για ένα ρόλο αφού η ομάδα του Άργους με εκπληκτικό σερβίς δεν άφησε περιθώρια και το τελείωσε 25-9.Στο 2ο σετ παρότι βρέθηκε να προηγείται με διαφορά 4-5 πόντων στο τέλος του σετ,κάποια λάθη συγκέντρωσης και κούρασης έδωσαν το δικαίωμα στον αντίπαλο να διεκδικήσει το σετ,που όμως πήγε στη ομάδα του ΓΣΑ με σκορ 25-22.
    Στο τελευταίο σετ η ομάδα της Μεγαλόπολης ανέβασε την αποδοσή της μετά το 13-8 και το σετ έγινε ντέρμπι.Με καλές ενέργειες και ψυχραιμία παρότι η αντίπαλη ομάδα έφτασε σε σετ μπολ(24-25),η ομάδα του Άργους κέρδισε το σετ με 27-25 και τον αγώνα με 3-0

Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τη σπουδαία εμφάνιση και καλή συνέχεια στο κύπελλο!
Στη επόμενη φάση η ΓΣΑ θα αντιμετωπίσει στην έδρα της ομάδα από την Α2 Εθνική Κατηγορία

ΓΣ ΑΡΓΟΥΣ(Μπούκουρας Γ.): Μπουγιώτη Ακριβή,Μπριρλαντεάνου Τάνια,Καραμούντζου Κων/να,Νικολίτσα Μαρία, Χιόνη Αναστασία, Παπασπυροπούλου Κατερίνα, Παναγιωτοπούλου Μιμίκα, Μπούκουρα Δώρα(L),Πετσέλη Κατερίνα, Ιωάννου Κων/να,Παναγιωτοπούλου Κων/να,Σιαμπλή Κατερίνα.

ΓΣΜ ΛΥΚΑΙΑ((Δάρας Αθ.): Καλομάλου,Βαλτεσηνιώτη,Μαρκολιά,Δημητρακοπούλου,Κουρέτα,Γεωργούλια,Καρβουνιάρη,
Ιωσηφίδη,Φασουλή,Ροζολή,Ηλιοπούλου(L),Χριστοφίλη(L).