Α1 Αργολίδας: Σπέτσες - Φοίνικας Επιδαύρου 1-5

Νοέμβριος 07, 2023 - 16:23

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου: Παράσταση για μια ομάδα χθες στο γήπεδο της Κοιλάδας αφού η ομάδα μας επιβλήθηκε με το επιβλητικό σκορ 1-5 της Μπουμπουλίνας Σπετσών.

Συνεχώς στην επίθεση η ομάδα μας απειλούσε τον αντίπαλο χάνοντας αρκετές ευκαιρίες από το Α’ ημίχρονο το παιχνίδι, κάτι όμως που έγινε από την αρχή του Β’ ημιχρόνου μπαίνοντας πιο αποφασιστικά και αποδίδοντας ωραίο ποδόσφαιρο έφτασε στο ευρύ σκορ.

Τα γκολ σημείωσαν...

13’ απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιγκλιάρη 1-0
 41’ ισοφάριση για την ομάδα μας όταν μετά από σέντρα του Γ. Οψιμούλη ο Σούχλας με πλασέ έκανε το 1-1
 50’ ωραίο πλασέ Π. Καπλατζη 1-2
 56’ δυνατό σουτ Α. Οψιμούλη απεκρουσε ασταθές ο τερματοφύλακας και στο ριμπάουντ ο Χατζόπουλος έκανε το 1-3
 70’ μπαλιά του Σούχλα στην απέναντι πλευρά στο Χαϊμάνη αυτός προχώρησε μπήκε στην περιοχή και με ωραίο πλασέ έκανε το 1-4
 80’ μετά από σέντρα του Χαϊμάνη ο Α. Οψιμούλης με ωραίο πλασέ έγραψε το τελικό 1-5

Στο οριζόντιο δοκάρι χτύπησε η μπάλα στο 45’ από τον Σούχλα και στο 90’ από τον Χαϊμάνη.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Γ. ΑΜΠΑΔΙΩΤΑΚΗΣ) Δαναμιδης,Λερμας(76’ Σαραντάκος)Γκουριωτης(61’ Παπαθανασιου)Καπλατζης Χ(76’ Διαμαντης)Τριμπονιας Π,Οψιμουλης Γ, Σουχλας,Γκιατης(61’Χαιμανης)Χατζοπουλος (79’Δρουγκας)Καπλατζης Π,Οψιμουλης Α.