Α1 Αργολίδας: Συνεχίζει αήττητος ο Πανναυπλιακός 3-0 την Κορωνίδα Κοιλάδας

Νοέμβριος 12, 2023 - 22:06

φωτογραφία αρχείου Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Πανναυπλιακός - Ηρακλής: Πολύ καλό παιχνίδι σήμερα στον πολύ <<δύσκολο>> αγωνιστικό χώρο του ΔΑΚ ΝΑΥΠΛΙΟΥ και νίκη της ομάδας μας με 3-0 επί της Κορωνίδας Κοιλάδος.

Σκορ ημιχρόνου 1-0 με γκολ του αρχηγού Χρήστου Φλεβάρη , ημίχρονο όπου η ομάδα είχε και δύο δοκάρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο ένα γκολ του Κλώντι Μπέλμπα  εκπληκτικής ομορφιάς και δημιουργίας από τον Γρηγόρη Ταραντίλη , και ένα από τον Γρηγόρη Ταραντίλη έγραψαν το τελικό 3-0.

Στο 82 ο Τάκης Καλαλάς απέκρουσε πέναλτΙ της ομάδας της Κοιλάδας , φάση στην οποία αποβλήθηκε ο Αντρέας Παπαϊωάννου.

Ο προπονητής της ομάδος χρησιμοποίησε και τους 5 παίκτες που είχε δικαίωμα ως αλλαγές δίνοντας ευκαιρίες και στα νέα ταλαντούχα παιδιά.

Όμως δεν πρέπει η φετινή έως τώρα αήττητη πορεία της ομάδας να αγκαλιασθεί από την πόλη μας;