Μπάσκετ Α2 ΕΣΚΑΚ: Νίκη του Ερμή Κιβερίου 71-59 την Ολυμπιάδα Άσσου-Λέχαιου

Νοέμβριος 23, 2023 - 20:02

Ermis Kiveriou B.C.: Νικηφόρο το αποτέλεσμα για την ομάδα μας για τη 5η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΚ.

Αν και η ομάδα μας παρατάχθηκε χωρίς τους Χρήστενα και Δαγρέ που είναι τραυματίες κόντρα στην Ολυμπιάδα Άσσου-Λέχαιου, πήραμε το ροζ φύλλο αγώνα με 59-71!

Η Ολυμπιάδα μπήκε καλύτερα στον αγώνα, προηγήθηκε με 10-4 και 14-6 στο 5'. Με πιεστική άμυνα και βελτίωση των τελειωμάτων μας, κλείσαμε το 1ο δεκάλεπτο στους -3. Στο 2ο δεκάλεπτο περάσαμε μπροστά με 25-26 κλείνοντας το ημίχρονο με +3 (35-38).

Στις αρχές του 2ου ημιχρόνου, η γηπεδούχος ομάδα ισοφάρισε σε 40-40, με σερί 7-0 ανεβάσαμε την διαφορά στο +7, φτάνοντας 5 λεπτά πριν το τέλος ακόμα και στους +15 (51-66)! Τελικό σκορ 59-71.

Ευχαριστούμε την Ολυμπιάδα για την φιλοξενία και της ευχόμαστε καλή αγωνιστική συνέχεια.

Δεκάλεπτα: 19-16,35-38,49-57,59-71.

Ερμής: (Κουλούκης)

Κοσκινάς, Χρυσής 5, Γκιολέκας, Κονοπίσης, Καρκούλης 19(1), Καρκαλάτος 24(3), Δρόσσος, Χασάπης 9, Παράσχος, Ρούσσος 14(1), Παπαργύρης, Κατσαρός.

Την 6η αγωνιστική, η ομάδας υποδέχεται στο κλειστό της Νέας Κίου τον Μέγα Αλέξανδρο Βραχατίου, την Κυριακή 26/11, στις 7μμ.