Α1 Αργολίδας: Πήρε το ντέρμπι ο Αργοναύτης 3-2 τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου (φωτο-βίντεο)

Time to read
less than
1 minute
Read so far

Δεκέμβριος 06, 2023 - 22:02

φωτογραφία Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Ένα πραγματικό ντέρμπι πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Ν.Κίου για την 10η αγωνιστική της ΕΠΣ Αργολίδας ανάμεσα στον Αργοναύτη και τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου.

Τελικό σκορ 3-2. Η ομάδα της Ν.Κίου ήταν η μεγάλη νικήτρια αφού με αυτή την νίκη έπιασε στην 10η θέση την ομάδα του Κουτσοποδίου. Οι γηπεδούχοι μόλις στο 7’ κέρδισαν πέναλτι και εκτέλεσαν εύστοχα με τον Αϊβαλιώτη ανοίγοντας το σκορ. Ο Μανέτας στο 35’ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του  και ήρθε απάντηση από τους φιλοξενούμενους 3 λεπτά αργότερα με τον Μουζακιώτη, μειώνοντας σε 2-1.

Στην επανάληψη η μάχη συνεχίστηκε και ο Καρκαλάτος τρία λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο πέτυχε το γκολ που έψαχνε η ομάδα του κάνοντας το 3-1. Ο ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου κατάφερε να μειώσει στο 88’ πάλι με τον Μουζακιώτη.

Μετά την νίκη αυτή ο Αργοναύτης ανέβηκε στην 10η θέση με 12 βαθμούς, όσους και ο ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου. Ο Αργοναύτης την επόμενη αγωνιστική (11η), αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ατρόμητο Παναριτίου το Σάββατο 09/12/2023 στις 15:00 και ο ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου υποδέχεται τον Εθνικό Τολού την Κυριακή 10/12/2023 στις 15:00.

(φωτογραφίες Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)

ArgolidaPortal.gr Α1 Αργολίδας: Αργοναύτης Νέας Κίου - ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου 3-2