1 minute
Read so far

Ιανουάριος 29, 2014 - 11:01

φωτογραφία eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Συνέχεια στο Πρωτάθλημα Γυναικών για την ομάδα του ΓΣ ΑΡΓΟΥΣ, 2ο σερί εκτός έδρας για τη ομάδα των Γυναικών,αυτή τη φορά στη Πάτρα με την ομάδα της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ.Η ομάδα του ΓΣ ΑΡΓΟΥΣ κατέβηκε στον αγώνα χωρίς 2 βασικές(Καραμούντζου -Παναγιωτοπούλου) και χωρίς Προπονητή (λόγω ασθενειας). Παρ'όλα αυτά ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και προηγήθηκε με 1-0(25-22). Στη συνέχεια η αντίπαλη ομάδα πίεσε στο σερβίς με αποτέλεσμα να δυσκολέψει την υποδοχή της ομάδα του ΓΣΑ και να μην έχει τελειώματα στο φιλέ.Το 2ο σετ κατέληξε στη ομάδα της Πάτρας(25-16) που ισοφάρισε σε 1-1.Η εικόνα του ματς δεν άλλαξε στα επόμενα σετ με αποτέλεσμα η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ να τα κατακτήσει(25-14,25-13) και ταυτόχρονα να πάρει το καθαρό τρίποντο με σκορ 3-1.

ΓΣ ΑΡΓΟΥΣ (Μπουγιώτη Α.) Μπιρλαντεάνου, Κατσίρη, Νικολίτσα, Χιόνη, Μπουγιώτη, Παπασπυροπούλου/ Σαρρή(λ) Μπούκουρα(λ),Γρίβα, Ιωάννου, Σιαμπλή,Χοβαρδά Δ.