Α1 Αργολίδας: Στραβοπάτημα του Φοίνικα Επιδαύρου 1-1 στα Δίδυμα

Ιανουάριος 15, 2024 - 23:08

φωτογραφία αρχείου Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος

Στραβοπάτημα για τον Φοίνικα Επιδαύρου στην έδρα των Διδύμων για την 15η Αγωνιστική της ΕΠΣ Αργολίδας.

Μοιρασμένο ήταν το παιχνίδι  μεταξύ Ποσειδώνα Δίδυμων και Φοίνικα Επιδαύρου με τελικό σκορ 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κέλλη στο 16ο λεπτό. Στην επανάληψη η ομάδα της Επιδαύρου κατάφερε στο 51’ να ισοφαρίσει με τον Σούχλα, χωρίς όμως καμία από τις δυο ομάδες να καταφέρνει την επίτευξη κάποιου τέρματος που θα έδινε την νίκη και έτσι παρέμεινε το τελικό 1-1.

Ο Φοίνικας έμεινε στην δεύτερη θέση με 40 βαθμούς και ο Ποσειδώνας Διδύμων με 28 βαθμούς ανέβηκε στην 4η θέση.

Ο δεύτερος γύρος για τον Φοίνικα ξεκινάει απέναντι στον Αστέρα Δρεπανιακό το Σάββατο (20/01/2024,15:00 ), από την άλλη πλευρά η ομάδα των Διδύμων έχει ρεπό καθώς η ομάδα του Πόρου έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.